Mõned tuntud kuritegevused
  • ConnectU vs. Facebook.

Facebooki asutajad Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz, Andrew McCollum and Christopher Hughes sattusid suure hätta aastal 2007, kui nende endised Harvardi kaaslased esitasid hagi, väites, et Facebook varastas nende portaali ConnectU ideed. Zukerberg tegi programmeerimis tööd ConnectU jaoks, kui hakkas oma projekti käivitamisega, ning oli süüdistatud ärimudeli ja põhilise koodi varguses. Kuna sel ajal Facebook oli juba väga populaarne võrgustik, asi pälvis palju tähelepanu. Facebookile tuli siiski maksta ConnectU asutajatele avalikustamata jäänud raha summat.

  • Miss New Jersey šantaaž.

Suvel aastal 2007 tekkis skandaal seoses Miss New Jersey Amy Polumbo tabloidilehtedel avalikustatud saanud privaatsed piltidega, mis olid saadud tema Facebooki profiilist. Pildid oli kasutatud nagu šantaaži katse ning näitasid Polumbot poseeritavas tema elukaaslasega ning alkoholi joomisel ajal. Miss America organiseerijad otsustasid mitte kukutada Polumbot, kuid ta ise otsustas avalikustada oma pildid, et rahuneda skandaali.

  • Facebook vs. Motreal spämmer.

Novembril 2008, Facebook võitis kohtuasja kanadlase Adam Guerbuez vastu, kes spämmerina oli ummistunud pornograafiliste veebilehekülgede linkide ja teiste vastuku informatsioonidega konto omanikute leheküljed. Guerbuez ning teise 26 spämmerid oli mõistetud süüdlaseks ning Facebook sai $873 miljoni.

  • Facebook'i andmete püük.

Andmete püüdmise programm saatis kasutajatele sõnumi, kus teavitas neid, et nende profiilid tahetakse kustutada ning kasutaja peab kasutada linki, et luua endale uue profiili. Kuid uue profiili link oli võlts sisse logimise leheküljeks, mis ekslikult sunnis kasutajaid siise logima ning andis võimaluse häkkeritel varastada nende informatsiooni.

  • Twitteri ärandmine.

Peamiselt Twitteri kasutajatele meeldib lihtne sotsiaal võrgustiku pidamise viis, kuid aastal 2008 internetikelmuse abil kuulsuste inimeste kontod oli häkkitud. Nende hulka sattusid Bill O’Reilly, Barack Obama ja Britney Spears kasutajaprofiilid. CNN'i tegelase Rick Sanchez profiil oli ka häkkitud ning tema asemel hakati kirjutada võlts postitused, kus räägiti "Ma olen suures crack'i joobes ning ei pruugi täna tööle tulla". Kuid pärast Gawker’s ValleyWag märkinud, et see internetikelmus oli mõttetu, sest häkkerid ei saanud sellest andmepüüdlusest suurt rahalise kasumit.

  • Miley Cyrus'i MySpace häkker.

Noor näitlejal ja lauljal Miley Cyrus'il sai oma osa internetikelmuses, kui tema MySpace lehekülg oli häkkitud ning tema isiklikud pildid hakkasid levima internetis, millest tema vanemad said vihaseks. Aga mida iganes inimesed arvavad Mileyst, tema häkker Josh Holly oli tõeliseks ning lõpuks oli püütud FBI haarangu ajal oktoobril 2008.

  • Shaun Harrison ja Saverio Mondelli.

Kask sõbrad Long Island'ist Shaun Harrison ja Saverio Mondelli püüti, kui nad üritasid oma kirjutatud koodi abil jälgima MySpace kasutajad emaili kaudu, nõudes, et sotsiaalse meedia võrgustik maksab nendele $150 000 konsulteermise teenuse eest. Nemad planeerisid, et MySpace'i kasutajad oleksid võimelised näha kõike külaliste IP ja emaili aadressid. Kuid MySpace'i pädevuste leping takistab igasugused järelevalvet.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License